Aktualności

Polaris inwestuje w Opolu

20130515_150711.jpg
Środa, 15 Maja 2013
14 maja 2013 r. firma Polaris Poland Sp. z o.o., będąca spółką Polaris Industries Inc. (www.polaris.com), uroczyście otrzymała zezwolenie na działalność na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Opolu. Nowa fabryka będzie pierwszą lokalizacją spółki w Europie produkującą pojazdy terenowe.

Spółka Polaris Industries Inc. (NYSE: PII) w trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami miasta przedstawiła więcej informacji na temat swojego zakładu produkcyjnego w Opolu. W chwili obecnej, po ostatecznym zatwierdzeniu lokalizacji i udzieleniu zezwolenia na działalność, przewiduje się, że kamień węgielny pod fabrykę zostanie wmurowany w trzecim kwartale bieżącego roku.

- U podstaw długofalowej strategii wzrostu Polaris leży globalny rozwój. Budowa zakładów produkcyjnych obsługujących lokalne rynki w różnych częściach świata to integralny element naszego dążenia do osiągnięcia pozycji globalnego lidera rynkowego - powiedział prezes spółki Scott Wine. - Nasza nowa fabryka w Polsce będzie pełnić taką rolę zapewniając potrzebną nam zdolność produkcyjną w obszarze pojazdów terenowych i dostarczając lokalnie wyprodukowane produkty na rynki europejskie.

Fabryka zostanie wybudowana od podstaw w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Opolu, na terenie dostosowanym do indywidualnych potrzeb spółki.

Przewiduje się, że nowy zakład rozpocznie produkcję pojazdów terenowych jesienią 2014 i da początkowo zatrudnienie przynajmniej 350 wykwalifikowanym pracownikom. W kolejnych 5-6 latach możliwy jest wzorst zatrudnienia do min. 500 osób.

W przeszłości spółka Polaris inwestowała już w budowę nowych zakładów umożliwiających opracowywanie i wytwarzanie produktów na rynkach charakteryzujących się rosnącym popytem. W 2010 r. spółka otworzyła fabrykę w meksykańskim mieście Monterrey w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na produkty Polaris na południu Stanów Zjednoczonych i w Ameryce Łacińskiej. Do korzyści finansowych i logistycznych płynących z tego rodzaju inwestycji zaliczyć można skrócenie czasu realizacji, możliwość dostosowania produktów do potrzeb lokalnych oraz maksymalizację sprawności operacyjnej.

Projekt realizowany jest przy udziale i wsparciu Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów z Opola.

Polaris

Polaris to uznany lider w branży sportów motorowych, którego roczna sprzedaż w 2012 r. wyniosła 3,2 mld USD. Polaris projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości innowacyjne pojazdy terenowe, w tym quady, a także pojazdy Polaris typu side-by side RANGER® i RZR®, skutery śnieżne, motocykle oraz pojazdy o napędzie elektrycznym/hybrydowym.

Polaris należy do światowych liderów sprzedaży skuterów śnieżnych i pojazdów terenowych, a dzięki swoim markom Victory i Indian cieszy się silną pozycją na rynku monocykli typu cruiser oraz motocykli turystycznych. Oprócz tego spółka Polaris w dalszym ciągu kontynuuje inwestowanie w globalną branżę pojazdów lekkich poprzez Global Electric Motorcars (GEM), Goupil Industrie SA, Aixam Mega S.A.S., a także prowadzi prace projektowe nad tego rodzaju pojazdami w ramach własnej organizacji. Polaris zapewnia kierowcom niezapomniane wrażenia oferując pełną linię odzieży pod marką KLIM oraz akcesoriów i części Polaris. Spółka Polaris Industries Inc. jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „PII” oraz znajduje się na indeksie S&P Mid-Cap 400. Informacje na temat pełnego asortymentu produktów, odzieży i akcesoriów Polaris są dostępne u autoryzowanych dealerów Polaris oraz na stronie www.polaris.com.


Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE)" jest projektem systemowym Ministra Gospodarki. Celem tego projektu jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm, poprzez ułatwienie przedsiębiorcom, a także organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców, dostępu do kompleksowych, wysokiej jakości i nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i/lub inwestycji poza granicami Polski. Cel ten obejmuje także działanie na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce, poprzez ułatwienie potencjalnym inwestorom zagranicznym dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej w Polsce i instrumentach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, w tym zachętach inwestycyjnych. Merytoryczne wsparcie dla COIE stanowić będą Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHI), posiadające aktualną i obszerną wiedzę o warunkach dostępu i funkcjonowania na wybranych rynkach zagranicznych.